You are currently viewing قالیشویی سنتی یا صنعتی؟

قالیشویی سنتی یا صنعتی؟

صنعت قالیشویی از گذشته دور و از زمانی که قالی وجود داشت در ایران رونق داشته است و امروزه به جایگاهی که شاهد ان هستیم رسیده است اما دیگر شستشوی قالی با همان روش‌های سنتی کارساز نیست.
قالیشویی به از روش های سنتی به صنعتی بودن روی آورده است.
زیرا هم نیاز به نیروی کار زیادی دارد هم کیفیت شستشو انگونه که انتظار داریم خوب از اب در نمی اید…
شستشو فرش ماشینی به دو صورت انجام‌می پذیرد:
۱. سنتی
۲. اتوماتیک

۱. سنتی :
در روش های سنتی به این صورت است که باز از دستگاه های شستشو ماشینی استفاده می شود اما باز نیروی انسانی نقش موثری در آن دارد.
به این صورت که در قالیشویی جایی را جهت پهن نمودن فرش تعبیه می نمایند و فرش ها خیس می شود.در مرحله بعد پرسنل روی فرش های خیس شده مواد شوینده می پاشند، بعد با دستگاه های چرخ دار که داری برس هایی هستن حرکت نموده و تمامی نقاطی فرش را برس میزنند.
در مرحله بعد فرش را آبکشی نموده تا کف و کثیفی ها از آن خارج شده و در مرحله ای زیر فرش هم آب گرفته میشود.
بعد با طی آب باقی مانده را پارو میزنند، بعد از آن فرش لول شده و داخل دستگاه های آبگیر می شوند.
در این روش شستشو نیروی انسانی نقش موثری دارد.

برخی از معایب شستشو به روش سنتی :

نیاز به نیروی کار
برای شستشومصرف زیاد منابع (اب، مواد شوینده، محیط بزرگ)
زمان بر و طولانی
کیفیت شستشوی پایین
عدم وجود تکنولوژیو…

همچین عواملی باعث شده است که خود مردم بیشتر به قالیشویی‌های اتوماتیک روی بیاورند خب اما قالیشویی اتوماتیک چیه ؟

روش اتوماتیک:

امروزه و با گسترش تکنولوژی و سیر تکامل علم، در حوزه قالیشویی نیز شاهد پیشرفت‌هایی از جانب مهندسان کشور عزیزمان بوده‌ایم پیشرفت‌هایی که باعث شده در این حوزه نیز از صادر کنندگان مطرح باشیم. 
در قالیشویی زیبا با توجه به اینکه معایب و مزایای انواع دستگاه اتوماتیک از نزدیک دیده شده است، مدیریت تصمیم به ساخت دستگاه توسط خود را انجام داده است که در این دستگاه از چندین نوع برس (دیسکی، سیلندری،مسواکی ) و پارو های آبکشی و سیستم‌پاشش مایع شوینده و آب است.
که از نظر کیفیت و تمیزی بسیار عالی بوده و در این دستگاه بر خلاف شستشو های سنتی که نیروی انسانی نقش موثری داشت، کم رنگ تر بوده و دیگر خطاهای انسانی در آن دخالتی ندارند.
دستگاه های قالیشویی اتوماتیک با کم ترین نیاز به دخالت انسان فرش‌ها را به طور کامل شست و شو و آب کشی میکند.
این دستگاه‌های قالیشویی با داشتن سیستم اتوماتیک کنترل آب و مایع شستشو همچون تاید یا شامپو فرش ،قابلیت تنظیم ارتفاع برس نسبت به جنس فرش ،استفاده پارو جهت آبگیری فرش ،سیستم شست و شوی فرچه دیسکی و برس طولی،سیستم مجزا برای شست و شوی فرش های دست بافت و… میتوانند تمامی فرشها با هر سایز را تمیز کرده و به شما تحویل دهند.

Leave a Reply